Hakkımızda

İKİ HARF
İKİ RAKAM
BİR KENT İKONU

KL08; ka-le-sıfır-sekiz;

bilenler bilmeyenlere anlatsın demeden, Antalya’yı bir uçtan bir uca geçen 08 numaralı Konyaaltı - Lara otobüsüdür bu…

Zamanında gelir, sık sık geçer, çok yere gider, temiz temiz, şık ve yakışıklı, usulca ama hızlı, vakitli de gider; alayına da gider KL08 !


KL08 SOKAK LEZZETÇİSİ NASIL YANİ??


Yükselen gastronomi trendi: "Sokak Lezzetleri"...

Hepimizin sokakta aklını çelen, ağzını sulandıran,yemeyi pek sevdiğimiz, küçük, hınzır, hızlı, ayaküstü,keyifli mi keyifli, baştan çıkaran lezzet kaçamakları. İşte KL08 SOKAK LEZZETÇİSİ böyle doğdu: Çok sevilen, herkese, her keseye hitap eden, temiz ve güvenli, samimi ve bizden lezzetler! Yani; yolu lezzetten geçen herkesin buluşacağı, “Alayına Giden” yiyecekler mekanı: KL08 SOKAK LEZZETÇİSİ..

KL08 MUTFAĞININ USTASI MASTER CHEF
AYDIN DEMİR

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da önemli gastronomi isimlerinden biri olan Aydın Demir KL08 lezzetlerinin danışmanlığını yapıyor… Mengen’de 4 kuşak aşçı olan bir aileden gelen Chef’imiz, 33 yıldır “mutfakta”.

Aydın Demir, İstanbul’un ünlü mekanları Club 29, Şamdan, Discorium, Piezza, Citron, La Fontaine gibi restoranlarda çalıştıktan sonra 1999’da Changa’nın şefliğini üstlendi. Abdullah Gül döneminde Cumhurbaşkanlığı mutfağını yöneten Aydın Demir, babası İbrahim Demir’den Türk Mutfağı, İngiliz şef Peter Gordon’dan füzyon mutfağı, Fransız şefler Paul Pairet’den moleküler gastronomi ve Fabrice Canelle’den de minimalist stil konusunda “el aldı”.

Ortaköy’deki Feriye Sarayı’nın baş aşçılığını sürdüren Aydın Chef, diğer yandan da beIN Gurme kanalında “Mutfaktakiler” ve “5 Şef” isimli TV programlarını yapıyor. Master Chef Aydın Demir, Fransa Lyon’daki Toques Blanches du Monde (Dünyanın Beyaz Külâhlıları) örgütünün 2012 “Yılın Şefi” ünvanını da kazanmıştır.